PRÁCE A PODNIKÁNÍ V KRAJI

Podpora, transformace a vytváření nových příležitostí.

  • Vytvoříme nové pracovní příležitosti – Postupné mizení původního průmyslu našeho kraje vytváří nejistotu řady pracovních míst. Máme projekty pro nové průmyslové zóny a umíme do kraje přivést zajímavé investory. V minulosti jsme to již dokázali a dokážeme to znova. Jedná se nám o tvorbu mnoha pracovních pozic pokrývajících celou řadu platových úrovní.
  • Nahradíme pracovní místa z utlumovaného černouhelného a železárenského průmyslu – Aktivně pracujeme a jednáme o možnostech další existence velkých zaměstnavatelských gigantů s dlouholetou historií v kraji. Uvědomujeme si význam zaměstnání a navazujících firem a provozů.
  • Podpoříme lékaře v kraji – Nechceme, aby mladí lékaři opouštěli kraj, protože zde nemají odpovídající platové ohodnocení. Vytvoříme takové platové podmínky, aby zde zůstali.
  • Podpoříme sociální pečovatele v kraji – Nechceme, aby lidé pracující v sociální oblasti a zejména péči, byli těmi nejhůře placenými profesionály. Vytvoříme tady takové platové podmínky, aby jejich péče nebyla jen obětavost, ale dobře hodnocenou prací.
  • Chceme spolupráci škol a zaměstnavatelů – Každý zaměstnavatel sáhne po člověku s praxí. Pomůžeme tomu, aby zaměstnavatelé našli své budoucí odborníky a dobré zaměstnance. Je to výhoda pro podnikatele a jistota a příležitost pro mladé lidi v kraji.
  • Podpoříme malé farmáře – Regionální potraviny a biopotraviny si zaslouží podporu kraje a být vidět. Jedná se o jedinečné hodnoty, které zde vznikají.
  • Nastartujeme podnikání – Podpoříme začínající živnostníky, startupy a inovativní firmy v rozvíjení jejich podnikání v kraji. Víme, že začátek je vždy náročný. Vytvoříme takové podmínky, aby Váš výchozí bod byl co nejpříznivější.
Image